dr Karolina Dudek | Oddolne tworzenie kultury
Wielostanowiskowe studium porównawcze
21492
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-21492,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-4.2,vertical_menu_enabled,paspartu_enabled,menu-animation-underline,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12.1,vc_responsive

Oddolne tworzenie kultury

Opis projektu

Oddolne tworzenie kultury to wielostanowiskowe badania antropologiczne prowadzone przez sześć grup badawczych. Naszym celem było pokazanie, jak kultura tworzona jest we współczesnej Polsce i jak procesy kulturotwórcze kształtowane są przez czynniki ekonomiczne, historyczne, polityczne, itp. Dlatego efektem projektu są studia przypadków udostępnione na stronie internetowej kulturaoddolna.pl, które z jednej strony umożliwiają uchwycenie dynamiki tych procesów, z drugiej zaś  ̶  pozwalają przyjrzeć się bliżej konkretnym działaniom.

Moja rola w projekcie

Prowadziłam badania w ramach jednego z modułów projektu. Redagowałam teksty i publikacje. Odpowiedzialna byłam za stworzenie i prowadzenie strony internetowej oraz promocję projektu w mediach. Współorganizowałam i prowadziłam część spotkań seminaryjnych przedstawiających wyniki projektu. Przygotowywałam coroczne raporty i rozliczenia. Nadzorowałam realizację działań zgodnie z harmonogramem.

Realizacja projektu

2013-2016

Finansowanie

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Rola w projekcie

koordynator, badacz, redaktor, webmaster

Nadzór nad realizacją projektu

dr hab. Sławomir Sikora

Category

antropologia organizowania, antropologia wizualna, antropologia współczesności, urban studies